איך מגדילים את הסיכוי למצוא בן זוג או בת זוג בעולם הוירטואלי? קבלו 10 כללים לצילום תמונת הפרופיל המושלמת לפייסבוק או לאתרי היכרויות

הידעתם? כ-1.16 מיליון גברים וכ-1.3 מיליון נשים בישראלם הם פנוי. כמעט כל ישראלי שני (על פי הלשכה המרכזית לסטטיסטיקה)  בכל יום נכנסים המונים לרשת בניסיון לתור אחר בן או בת זוג פוטנציאליים באתרי היכרויות. זו גם ההזדמנות שלכם להכיר את הגבר או האישה, בחירי ליבכם, שעשויים להימצא במרחק תמונה אחת מכם.

אז מה עושים  כדי להגדיל את הסיכויים למציאת בן זוג בעולם הווירטואלי ולהעביר אותו לעולם האמיתי?

התמונה שתשיג לך את הדייט

 

95% מהנשים מאמינות שהן לא פוטוגניות

הטעות היא קודם כל בשיוך של פוטו וגנטיקה. בכדי לקבל תמונה טובה צריך לעבוד על זה. גם בר רפאלי לא נולדה עם כישרון ויכולת עמידה מול מצלמה. דוגמניות מיומנות, כמותה,  עובדות הרבה פעמים יום שלם בשביל תמונה אחת מוצלחת.

רוב הנשים חושבות שהן נראות “טוב יותר במציאות”

נכון. רוב הנשים באמת נראות הרבה יותר טוב במציאות.  למעשה, “הבעיה” היא לא באיך שהן נראות,  אלא במאית שנייה שהמצלמה תופסת. דמו לעצמכם סרט וידאו של עצמכם. ברגע שתעצרו אותו באקראי,  לרוב תקבלו תמונה מצחיקה ומגוחכת עם פרצוף מעוות שנתקע באמצע מילה. הרעיון הוא לחפש בצילום את הרגע המדויק בו אתם נראים הכי טוב.

רוב האנשים מפחדים ממצלמה

אנשים מפחדים ממצלמה, כיוון שהיא לוקחת רגע, מקפיאה ומנציחה אותו. הרבה פעמים אנשים לא שלמים עם אותם רגעים, כמייצגים אותם וכשווים הנצחה. לפני העידן הדיגיטלי צילום היה תהליך ארוך, זמן פיתוח תמונה ועלויות, לא זולות, של סרט צילום והדפסת תמונה. לכן כל קליק במצלמה לווה במחשבה זהירה. כיום המצלמות הדיגיטליות נותנות לנו פידבק תוך כדי צילום ולא כרוכה בעלויות גבוהות. שלא כבעבר אנחנו יכולים לצלם יותר ולברור, מתוך השפע,  את התמונות הטובות ביותר (למי אין היום מאות תמונות בסמארטפון).

אז מה ניתן לעשות כדי להגדיל את הסיכויים למציאת בן זוג בעולם הווירטואלי ולהעביר אותו לעולם האמית – כשפייסבוק הפך לאתר ההיכרויות הגדול בעולם?

להעלות תמונות טובות שיעשו רושם חיובי על מי שצופה בך בפעם הראשונה ויעוררו סקרנות. לדמות את זה לדייט ראשון, להשקיע בתמונה עדכנית, אסתטית, שאתם נראים בה בבירור ומרגישים איתה טוב. אני ממליצה להעלות תמונות שלא עברו עיבוד פוטושופ, כי כאשר תיפגשן בעולם האמיתי, עלול  להיווצר פער מאכזב,  בין איך שאתם נראים בחיים לבין התמונה המלוטשת שלכם.  לדייט הזה סיכויים נמוכים להמשכיות מהרבה מאוד סיבות.

מה אפשר ללמוד עליך מהתמונה שלך, והאם זה מה שאת/ה רוצה שיידעו?

תמונה מעבירה רושם חיצוני עם רמיזות קלות על אופי שמתבטא במבט בחיוך, באופי הבגדים שאתם לובשים , בסוג האביזרים שאתם עונדים,ברקע שבחרתם להצטלם בו, סוג התאורה שיוצרת אווירה לתמונה….כל אלה עוברים לצופה בכם באופן מודע ותת מודע, ויוצרים עליכם רושם.

אנשים עדיין לא הפנימו שהעולם השתנה, ושרוב התקשורת הראשונית עם אנשים בכל תחום עוברת דרך רשת האינטרנט וכמעט ולא מילולית. הדבר העיקרי שמזהה אתכם, מעבר לשם שלכם, היא תמונת הפרופיל.

באתרי היכרויות אנשים נמדדים ע”פי מידת העניין שהם מצליחים לייצר בתמונת הפרופיל שהם מציגים. במידה והתמונה מרשימה אותי באיזשהו אופן אני ארצה לדעת יותר פרטים ולראות עוד על האדם. אם התמונה לא הרשימה אני עובר מיד לתמונה הבאה, אנשים מאוד זריזים ברשת ומדלגים במהירות אם לא נוצרה משיכה וסקרנות.

10 כללים לצילום פרופיל מושלם ברשת

בעידן שבו המפגש החברתי והעסקי שלכם מתקיים בעיקר ברשת האינטרנט, לתמונת הפרופיל שלכם השפעה מכרעת; היא זו שמייצרת את הרושם הראשוני (הנקבע תוך מספר שניות), מספקת מידע אודותיכם ומכאן – מקרבת או מרחיקה מכם הזדמנויות למפגש בעולם האמיתי.  באתרי היכרויות אנשים נמדדים ע”פי מידת העניין שהם מצליחים לייצר בתמונת הפרופיל שהם מציגים. במידה והתמונה מרשימה אותי באיזשהו אופן אני ארצה לדעת יותר פרטים ולראות עוד על האדם. אם התמונה לא הרשימה אני עובר מיד לתמונה הבאה, אנשים מאוד זריזים ברשת ומדלגים במהירות אם לא נוצרה משיכה וסקרנות.

מהי תמונה טובה ומקצועית,   מתי כדאי להצטלם, מה רצוי ללבוש ועל אלו כללים כדאי לכם להקפיד? קבלו 10 תנאים ליצירת תמונת הפרופיל האולטימטיבית:

ליאת קוטנר צילום מהאתר profilepicture

1. איכות התמונה

הקפידו על תמונת פרופיל (פנים צוואר וכתפיים) באיכות גבוהה, שפניכם נראים בה בבהירות (משקפי שמש אינם אופציה!) . תמונה טובה מצולמת ממרחק סביר (כ-2-3 מ’), והרקע לתמונה בהתאם לצרכים. למשל – לצרכים פורמליים (דף אודות באתר שלכם או לראיונות עבודה או בדוא”ל), חשוב להקפיד על רקע בהיר ואחיד. לצרכים חברתיים (פרופילים ברשתות חברתיות, אתרי היכרויות), אפשר לבחור ברקע פחות מחייב, כמו נוף טבעי .

2. הקפידו על תמונה עדכנית

התמונה אמורה לזהות אתכם במפגש אמיתי, ולכן הקפידו על תמונה עדכנית, מהשנה הנוכחית. אגב, מומלץ לחדש את התמונה כל שנתיים בממוצע, או לפחות בכל פעם כשאתם מבצעים שינוי דרמטי במראה שלכם.

3. חייכו למצלמה

חייכו למצלמה חיוך של ‘נעים להכיר’, של ‘לחיצת יד’. חיוך מרכך את האווירה ומייצר תחושה של קרבה ואינטימיות . שימו לב: חיוך מאולץ או מזוייף לא עובר טוב במצלמה.

4. שמרו על אותנטיות

אם יש לכם שיער מסולסל, אל תעשו פן לצורך הצילום. אם אתם מסתובבים ביומיום עם משקפי ראייה, אל תסירו אותם לפני המצלמה.

5. הימנעו ממחשוף

תמונת פרופיל אמורה להיות נייטרלית ולשרת אתכם בפנייה לקהלים רחבים. מחשוף עלול לעורר התנגדות ולגרום לאי נוחות בקרב אוכלוסיות מסויימות ברשת. קחו לתשומת לבכם שחלקם בעלי פוטנציאל להיות בהמשך לקוחותיכם או מעסיקכם.

6. הצטלמו באור יום

שימו לב שהתאורה על הפנים, בזמן הצילום, תהיה אחידה, ללא צל. צל על העיניים עלול לגרום לתווי הפנים שלכם להיראות חדים ונוקשים.  צילום באור יום (בשעות המוקדמות של הבוקר או בשעות ערביים), מקנה רכות לפנים.

7. התלבשו בהתאם לאופי עבודתכם

אם אתם עוסקים במקצוע יצירתי, כמו אומנים, מעצבים, גרפיקאים, שחקנים, אדריכלים – העדיפו בגדים צבעוניים, לא שגרתיים.  אפשר לחבוש כובע מדליק או משקפיים עם אופי.

בעלי מקצוע פורמלי, כמו עו”ד, רופאים, רו”ח, מהנדסים, אדריכלים – לבשו בגדים שאיתם אתם מגיעים לעבודה. עורכי דין, למשל, העדיפו חולצה לבנה מכופתרת עם או בלי ז’קט שחור. לרופאים כדאי להצטלם עם החלוק.

קבוצת מקצועות לא פורמליים, כמו פסיכולוגים, מטפלים, אנשי מדיה חברתית, אדריכלים. מטפלים, למשל, רצוי שיבחרו בדים רכים כמו טריקו או סריגים, שמעבירים תחושה של חום ורכות. אנשי מדיה ומעצבים, יכולים ללבוש מה שמרגיש להם נכון. קיימת גמישות רבה יותר בהופעת הלבוש של קבוצה זו.

תמונות פרופיל. צילום מסך מהאתר profilepicture

8. הקפידו על ראש זקוף והיישרו מבט למצלמה

אנשים רבים מצלמים כשראשם מוטה לצד. הקפידו לזקוף את הראש ולהישיר מבט למצלמה.

9. העדיפו צלם שאיתו אתם חשים בנוח

כדי להשיג תמונות טובות, עליכם להיות נינוחים ומשוחררים ממתח. העדיפו צלם, שמעבר להיות מקצוען, ידע להקנות לכם הרגשת נינוחות ולהפוך אתכם לשותפים פעילים בהפקת הצילום.

10. סבלנות. סבלנות. סבלנות.

כדי לייצר תמונה מצויינת, נדרשים בממוצע 50 צילומים, שמתוכם ניתן לבחור שני צילומים טובים; האחד לצרכים פורמליים והשני לצרכים חברתיים.

בקישור המצורף פרטים נוספים על "תהליך אחת על אחת" צילום לאתרי היכרויות

http://profilepicture.ravpage.co.il/oneonone